Tohum Eleme Tesisi

Tohum Eleme Tesisi

Tohum Eleme Tesisi; tarladan gelen natürel ürünün yabancı tohumlardan ve istenmeyen ürünlerden ürününüzün ayrılarak ve istenilen boylara kalibre edilerek temizlenmesini sağlar. Tohum Eleme Tesisi 10 ton/saat ürün giriş kapasitesi olarak natürel ürününüzü yüzde 95-97 temizlikle işler.Tesise ek olarak fotosorter alınarak temizlik oranı yüzde 99,9 oranına yükseltilebilir.

Tohum Eleme Tesisimizde ;

1- Kılıçkıran Makinesi ile; arpada bulunan kılçıklı taneler temizlenerek tohumun daha iyi çimlenmesine yardımcı olur ve ürün içerisindeki kaba tanelerin ayrıştırılması için vibro ve radyal tarar makinesine gönderilir.

2- Vibro Çöp Sasörü ve Radyal Tarar ile; ürünün içerisindeki istenmeyen kaba ve toz ürünler dışarı atılır.Daha sonra temizlenen ürünler boyutlandırılmak üzere Eleme Makinaları eleğine gönderilir.

3- SRD eleme makinası ile; ürün boylanarak ve hava akımından geçirilerek ürün istenen istenen kalitede ayrılmasını sağlar. ürün içerisindeki yulaf, başak, yabancı tohumlardan ayrıştırılmak üzere triyör eleğine gönderilir.

4- Triyör Eleği ile; ürün içerisindeki yulaf , başak, yabancı tohumlar vs. ürünlerden ayrıştırılmasını sağlar .Daha sonra ürünün homojen bir şekilde temizlenmesi için sıvı ilaçlama makinesine gönderilir.

5- Sıvı İlaçlama Makinesi ile; ürünün homojen bir şekilde ilaçlanmasını sağlanır ve tohumun haşerelerden ve yabancı mikroorganizmalardan korunmasını sağlanır. Ürün istenilen ağırlıkta çullanması için Çuvallama Kantarına gönderilir .

6- PLC Kantar ile; ürün istenilen ağırlıkta çuvallanabilir.

Bu Tohum Eleme Tesisimizde tohumlarımızı sertifikalandırabilirsiniz.

Proje Galerisi

Tohum Eleme Tesisi

Shopping Cart
Mesaj Gönder
Yardıma mı? İhtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?